sobota, 27 lutego 2010

Przyśpiesz Windows Vista - ReadyBoost ! Optymalizacja Windows Vista - użycie USB ! Jak przyśpieszyć Windows Vista !

Jak przyśpieszyć Windows Vista za pomocą funkcji ReadyBoost !?


Dzięki użyciu pamięci flash Usb - możemy przyśpieszyć pracę systemu Windows. Jak powszechnie wiadomo pamięci USB posiadają znacznie szybszy dostęp do plików (*szybszy zapis i odczyt) niż standardowe dyski twarde. Urządzenie musi posiadać funkcję ReadyBoost - dzięki czemu po podłączeniu do komputera (wyskoczy autoodtwarzanie) będziemy mieć możliwość wyboru pozycji : "przyspieszenie systemu za pomocą Ready BOOST". Następnie na karcie która wyskoczy (właściwości) zaznaczamy "użyj tego urządzenia" ! Po wszystkim ustalamy ilość miejsca na dysku usb - pamiętaj o poniższej wskazówce.
Powinno się wkładać dysk USB o pamięci 1-3x takiej - jaką kość ram mamy włożoną do komputera. W przypadku pamięci 2GB - możemy użyć dysku o pojemności 6GB(*wykorzystywana pojemność do przyspieszenia systemu ustalona na 6GB). 
Aby sprawdzić czy Ready Boost jest ogólnie włączony wchodzimy odpowiednio : start \ uruchom i wpisujemy : services.msc
Następnie odszukujemy w usługach pozycję ReadyBoost - i sprawdzamy jej stan. Jeżeli wyświetla się "uruchomiono" to znaczy, że wszystko jest w porządku ! 
Chodzi tutaj o rozbudowę pamięci wirtualnej systemu, dzięki czemu możemy usprawnić jego pracę poprzez wzrost wydajności. 

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Świetny artykuł.Na pewno nie jednej osobie przyda się taka wiadomość.

Przemo pisze...

Dzięki za miłe słowa ;)

Anonimowy pisze...

Fajny tylko to przekierowanie na reklame do d...

Prześlij komentarz