piątek, 26 lutego 2010

Obsługa dwóch rdzeni. Wykorzystanie 2 rdzeni w programach. Jak wykorzystać dwa rdzenie procesora. Procesor dwurdzeniowy programy !

Jak wykorzystać pełną moc procesorów dwurdzeniowych !

Istnieje ciekawy program, dzięki któremu możemy przyporządkować określone programy pod określony rdzeń procesora. Należy pamiętać, że praca procesorów dwurdzeniowych jest uzależniona od oprogramowania. W przypadku starych programów nie aktualnych, które nie posiadają wsparcia wykorzystującego nowe procesory - raczej nic nie pomoże. 

 
Aby usprawnić pracę dwóch rdzeni procesora - zwiększając ich wydajność - poprzez właściwe rozdzielenie pracy, możemy posłużyć się programem o nazwie : Ashampoo Core Tuner - niestety jest to wersja próbna. 
Istnieje darmowy dodatek do procesorów z rodziny AMD - program o nazwie AMD Dual-Core Optimizer 1.1.4   , który wspomaga pracę wielu rdzeni. 
Wystarczy tylko zainstalować program a odczujemy poprawę nie tylko w wykorzystywanych programach ale i grach komputerowych !  

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Albo włączyć menedżera zadań(ctrl+alt+del), wejść w zakładkę procesy i klikając prawym na procesie kliknąć ,,Ustaw koligację...". Żadne programy nie są potrzebne.

Prześlij komentarz