czwartek, 11 lutego 2010

Telewizja w internecie - czy warto ...

Czy są skuteczne programy do oglądania tv w internecie ?

Chciałbym omówić właśnie ten problem. Wielu z nas chciałoby za darmo oglądać kanały telewizyjne na ekranie monitora. Jest wiele programów, które to umożliwiają - darmowych oraz płatnych. Czy jednak naprawdę możliwe jest aby oglądać telewizję całkowicie darmowo i bez przeszkód ? 

flickr, cloudzilla

Po pierwsze należy sobie zadać pytanie - w jaki sposób miałoby się to odbywać.W ten sposób dochodzimy do sedna - aby odbierać telewizję przez internet , ktoś musi ją nadawać. Spotkałem się z programami - płatnymi - które oferują masę programów telewizyjnych w tym np. tvp1, tvp2, polsat itp... 
Na dzień dzisiejszy te stacje wcale nie udostępniają transmisji strumieniowej pozwalającej na oglądanie ich programów w internecie. Co najwyżej będą to powtórki nadawanych ramówek programów czyli jeden lub dwa odcinki mało interesujących audycji.Dlatego nie płać za programy, które rzekomo pozwalają odbierać tvp1, tvp2 itp...

Dlatego nie istnieje coś takiego jak telewizja przez internet !

Rzeczywiście są pewne strony internetowe, które umożliwiają oglądanie pewnych stacji telewizyjnych. W większości są to stacje zagraniczne. O ile zdarzy się polska stacja - to są to kanały niszowe.
 
Jaka alternatywa dla  telewizji internetowej ?

Istnieje jednak sposób dzięki któremu możemy oglądać wszystkie kanały telewizyjne. Sposób nie jest jednak darmowy - ale bardzo skuteczny.

 Chodzi o zakup urządzenia o nazwie tuner telewizyjny - ceny wahają się od około 60 zł wzwyż. Umożliwi on nam całkowite oglądanie wszystkich dostępnych stacji telewizyjnych - oczywiście nie kodowanych. Stacje muszą także być dostępne w strefie w której mieszkamy. Krótko mówiąc potrzebna będzie także dodatkowa - dobra - antena, która podobnie jak w telewizorze "złapie" odpowiednie kanały. Źródło : Allegro.pl
  
Jest to sposób o tyle dobry, że nie będzie występowało tzw. buforowanie z internetu. Transmisja odbywa się płynnie podobnie jak w telewizorze i nie zależy ona od naszego łącza internetowego. Dzięki temu możemy swobodnie oglądać popularne kanały telewizyjne np. tvp1,tvp2. 
Ponadto możemy robić zdjęcia programów oraz nagrywać podobnie jak magnetowid - ciekawe seriale czy programy telewizyjne. Do części tunerów dokładany jest także pilot, który ułatwi nam przełączanie kanałów telewizyjnych bez sięgania do klawiatury komputera.

0 komentarze:

Prześlij komentarz