czwartek, 18 lutego 2010

Jaki antywirus wybrać ?

Jaki darmowy antywirus zainstalować ? 

Jest to dosyć ważne pytanie - ponieważ od tego jakiego antywirusa wybierzemy będzie zależeć bezpieczeństwo naszego komputera. Powinien on być skuteczny - czyli zidentyfikować i usunąć zagrożenie. Ponadto powinien czuwać nad bezpieczeństwem i ostrzegać nas przed złośliwymi kodami, spamem, fałszywymi stronami internetowymi itp... (*firewall).

 flickr, eisenbahner

Jeżeli nie planujemy zakupu płatnego zestawu do ochrony naszego komputera - warto zaopatrzyć się w równie skuteczne darmowe oprogramowanie antywirusowe.  

Według rankingu przeprowadzonego przez portal dobreprogramy.pl , najskuteczniejszym darmowym antywirusem okazał się Avast! 

 

Jest to o tyle pocieszające, że jest to program nie tylko darmowy, ale także w polskiej wersji językowej ! Jego obsługa jest naprawdę banalna i nie trzeba mieć praktycznie żadnych umiejętności aby coś skonfigurować. Wystarczy zainstalować i powinno wszystko hulać :P 

Jeżeli chodzi o czas skanowania plików - najszybszym okazał się antywirus AVG - jednak Avast był tuż za nim, więc warto stracić kilka minut a być bezpieczniejszym. Jak widzimy z wykresów, nasz lider nie jest programem który obciąża strasznie procesor i pamięć ram. Praktycznie nie odczujemy różnicy - nie będziemy wiedzieć że go mamy ;) Jeżeli posiadamy procesor z serii core 2 duo to praktycznie nie ma o czym mówić !

 1. Aby pobrać najlepszy program antywirusowy - Avast : 

Wchodzimy na stronę http://www.avast.pl/ i klikamy w obrazek pokazany na rysunku. Następnie wybieramy pobierz program ! Po wszystkim czeka nas standardowa instalacja i po zrestartowaniu komputera możemy cieszyć się darmowym antywirusem. Należy przy tym bezpłatnie zarejestrować wersję Avast Home Edition - przyjdzie do nas kod (klucz) na skrzynkę email , który wpisujemy w programie  - jednak bez tego kodu możemy przez długi czas korzystać z Avasta!  Jest to program mało-pamięciożerny, nie obciąża komputera i pracuje w tle informując o wszystkich zagrożeniach.
Aktualizacje są przeprowadzane na bieżąco, dzięki czemu zawsze będziemy czuć się bezpiecznie.

Źródło : www.dobreprogramy.pl, qbap

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Avast jako darmowy program faktycznie jest najlepszy, nie mniej innego jednak warto tez napisac, ze komrecyjne programy nie sa az tak drogie a zdaniem moim sa to programy nieco lepsze. Czy wybierze sie Nortona, czy Kasperskyego to i tak bedzie to odrobine lepszy soft. Polecam tez pakiety Internet Security, lepiej moim zdaniem miec wszystko z 1 stajni - antywir, firewall, antyspam..

Anonimowy pisze...

Muszę przyznać, że faktycznie norton się naprawdę sprawdza, sama go używam i jestem z niego bardzo zadowolona.

Anonimowy pisze...

http://www.google.pl/search?q=jaki+antywirus+wybra%C4%87&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

Prześlij komentarz