poniedziałek, 22 marca 2010

Aukcje podbij - o grosz, podbij grosz - co o nich myśleć ? Aukcje podbij - wygrywaj nagrody - nagrody prawie za darmo !

Aukcje typu "podbijaj" o jeden grosz itp... 
flickr,  stuartpilbrow
Będzie to artykuł trochę refleksyjny :P Powiem tutaj czym są tego typu aukcje oraz czy warto się w to "bawić". 
Aukcje za grosz, w większości przypadków polegają na tym, że kupuje się na stronie odpowiednie kredyty za które podbija się wystawiony przedmiot. Chodzi o to, że bierze się udział w takiej licytacji dotąd, aż nie znajdzie się nikt kto podbije naszą ofertę. Jest to zarówno podbijanie od zera w górę, czyli przedmiot na początku kosztuje 0 zł a każde podbicie zwiększa jego cenę. 

W ten sposób jeżeli wygramy musimy pokryć koszta wylicytowanego przedmiotu - oraz musimy uwzględnić koszt kredytów, które wydaliśmy. 
Są też takie aukcje, gdzie  zaczynamy licytować od jakiejś kwoty, a każde przebicie to zmniejszenie jej ceny. Dzięki temu możemy "bardzo tanio" wylicytować\kupić dany przedmiot. 

Takich stron w ostatnich czasach znacznie przybyło, są to także min. http://www.pacnij.pl/http://www.oligoo.pl/index.php , http://pyknij.eu/http://www.ustrzel.com/ itp....
Do niewątpliwych zalet tego typu serwisów można zaliczyć to, że gdy uda nam się coś wygrać to na pewno będzie to tańsze niż w sklepie... 
Przykładowo za towar warto 1000 złotych możemy zapłacić np. 500 zł ! 
Czy zatem duża liczba tego typu stron oraz sposób licytacji sprawiają że mamy coraz więcej ludzi dobrej woli :P ? 
Po pierwsze trzeba zauważyć, że każdy tutaj zyskuje. My - mamy możliwość wylicytowania tańszego przedmiotu, natomiast osoba, która wystawia przedmiot nie jest stratna, ponieważ każde podbicie przynosi jej zysk a tym samym różnicę w cenie przedmiotu.
Jeżeli nie zrozumiałeś to już wyjaśniam na małym przykładzie :

A więc mamy kilku podbijaczy np. podbijacz 1 oraz podbijacz 2. Chcą oni wylicytować telewizor warty 1000 zł. Aukcja polega na tym, że każde podbicie obniża cenę telewizora. Podbijacze biorą w niej udział do czasu, aż nie będzie innych podbić np. cena telewizora zatrzymała się na 350 zł. Podbijacz 1 kupuje telewizor w cenie 350 zł, który jest wart aż 1000 zł !!! Jednak wystawiający aukcje nic nie stracił ponieważ telewizor poszedł za 1000 zł (650 zł z podbić oraz 350 od kupującego) - jest to więc sposób na robienie biznesu !! Ludzie chętnie biorą w tym udział bo ktoś może kupić coś taniej - a duży zysk ma sprzedający (wystawiający przedmioty) gdyż nic nie traci , a tylko zyskuje ! 

Jednak jest to sposób na aukcje gdzie jest cena początkowa a każde podbicie obniża ją - a co z aukcjami gdzie podbicie podnosi jej wartość - czy w nich sprzedający traci ? 
Przecież cena wywoławcza wynosi 0 złotych - czyli podbiję 1 raz i przykładowo wygram telewizor wart 1000 złotych za 1 zł - coś tutaj jest nie tak :P ....
Warto zobaczyć ten oto filmik, który mówi że tego typu aukcje mogą nie zawsze być uczciwe - mowa tutaj o skryptach automatycznie podbijających aukcje.

Oczywiście nie chcę tutaj mówić aby nie korzystać z tego typu serwisów, ponieważ możemy coś zyskać - ale warto podchodzić do tego z rozsądkiem. 


Ciekawy blog poświęcony zagadnieniu aukcji typu podbij znajduje się na stronie : http://www.aukcjegroszowe.pl/

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

Witam www.ktodw.pl jest to nowa strona która oferuje najwyższy standard z nowym systemem gry który sprawia ze szansze użytkowników są zwielokrotnione względem innego typu konkursów audiotele . Tam szansa na wygranie wymarzonego przedmiotu to czesto 1:1000000 u nas moze to byc nawet 1:600.

System puli,brak botow, pokrywanie wszystkich wydatkow związanych z dostawa czy wycofywanie zainwestowanych pieniedzy to wlasnie nowy standard w internecie www.ktodw.pl

Prześlij komentarz