poniedziałek, 22 marca 2010

Monitoring z kamerki internetowej - darmowy monitoring z prostej kamerki w domu ! Jak zrobić monitoring ?

Posiadasz kamerkę internetową - stwórz domowy monitoring ! 
flickr,  MShades
Jeżeli posiadasz zwykłą kamerkę internetową to jest sposób na to, aby dzięki niej obserwować ruch w okolicy i rejestrować wszelkie zachodzące zmiany.  Dzięki temu w łatwy sposób zamienisz zwykłą kamerkę w zaawansowany monitoring - który w wielu przypadkach jest bardzo kosztowny. 

Wystarczy zainstalować program o nazwie Vitamin D do pobrania ze strony http://www.vitamindinc.com/downloads.php - dzięki niemu mamy możliwość filtrowania obszaru, który ma śledzić i wyłapywać zmiany zachodzące w jego obrębie.

Jeżeli ktoś nadal nie pojął o co chodzi - to główną zaletą tego rozwiązania jest to, że nie jest nagrywany cały obraz 24h tylko sekwencje - w momencie wykrycia ruchu. To właśnie Vitamin D - odpowiada za sprawdzanie czy nastąpił ruch i ewentualne włączenie nagrywania. Dzięki czemu możemy później sobie obejrzeć sekwencję wideo i zobaczyć np. kto przechodził koło naszego domu albo kręcił się koło samochodu :)

Filmik instruktażowy : 

7 komentarze:

Anonimowy pisze...

mega program

Anonimowy pisze...

a wiecie jak podlaczyc 4kamery albo wiecej ?

Anonimowy pisze...

DZIAŁA MONITORING. ładny obraz tylko brakuje powiększania rozdięczosci np. jakiś skrawek jest podejrzany a nie jest dokładny nie ma tego szkoda, chyba że ja nie znalazłem działa zapisuje i tego nie próbujcie odtwarzać plików z monitoringu w jakimś programie tym samym programem robisdz co kamerujesz, połapiesz się jak jakieś pytania pisać ratiunumobile@gmail.com

Anonimowy pisze...

mam pytanie czy po wyliczeniu kompa monitoring dalej wam działa ?

Anonimowy pisze...

Fajny program do zabawy i nie tylko.
Przed chwilą uruchomiłem i nie wszystko wiem. Jak podłączyć więcej niż jedna kamerkę. Nie znam angielskiego ale domyślam się,że trzeba się zalogować i może coś zapłacić.
Jeśli ktoś wie bardzo proszę o odpowiedz.
Ciekawy system wykrywania ruchu, prawie jak profesjonalny.

Anonimowy pisze...

Jestem zażenowana ilością reklam. KILKANAŚCIE kliknięć, zanim uda się wejśćna bloga? Kpina utrudniająca. więcej nie wrócę.

Rinka pisze...

A co po wyłączeniu komputera? Nadal monitoruje? I co gdy światło w pomieszczeniu się nie świeci?

Prześlij komentarz