wtorek, 9 marca 2010

Przeskanuj komputer online - antywirus online - skanuj komputer online !

Przeskanuj komputer online w internecie ! 

Jeżeli nie posiadasz antywirusa - lub posiadasz ale chcesz się upewnić czy inny skaner także nie znajdzie niczego podejrzanego - możesz wypróbować antywirus online ! Jest to o tyle istotne, że nie musisz go instalować na dysku - a także to, że nie posiadasz dwóch antywirusów co jest nie wskazane, ze względu na to że mogą "się gryźć". Dlatego nigdy nie instaluj więcej niż jednego antywirusa ! 

Po pierwsze - ale tylko dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer - http://www.mks.com.pl/skaner/ skaner MKS.  
Kolejnym antywirusem jest skaner firmy Panda http://www.pandasecurity.com/activescan/index/ - wystarczy kliknąć zielony przycisk Scan NOW i zainstalować plugin activescan ! 

Jeżeli chcemy przeskanować konkretny plik to warto skorzystać ze strony : http://www.kaspersky.pl/services.html?s=online_vir_chk - nie musimy tutaj niczego instalować, w tym przypadku plik jest wysyłany na serwer i sprawdzany pod kątem bezpieczeństwa : 


Szybki tzw. quick scan wykonamy na stronie BitDefender'a http://quickscan.bitdefender.com/ 
Trzeba jednak zainstalować dodatek do przeglądarki Firefox - dlatego na pasku na samej górze gdy klikniemy scan - wyskoczy okienko i wybieramy zezwól i instalujemy dodatek ! 

F Secure Scanner to kolejna strona do sprawdzania naszego systemu pod kątem wirusów : http://www.f-secure.com/en_EMEA/security/security-lab/tools-and-services/online-scanner/

Do wysyłania plików i ich szybkiego skanowania posłuży strona : http://www.virustotal.com/pl/ 
Strona jest całkowicie po polsku - wystarczy wybrać plik i wysłać go na serwer a po chwili dostaniemy raport o jego stanie. Oczywiście im większy jest plik tym więcej czasu się będzie wysyłał. Dlatego warto z tego rozwiązania korzystać w przypadku plików do kilku MB.  Co ważne dzięki tej stronie plik zostanie przeskanowany przez większość popularnych skanerów !! A oto skan z pliku ważącego ponad 3mb : 


0 komentarze:

Prześlij komentarz