środa, 10 marca 2010

Dzwoń za darmo - darmowe rozmowy - telefon za darmo ! Oglądaj reklamy i dzwoń za darmo na stacjonarne i telefony komórkowe !

Dzwoń za darmo na telefony stacjonarne i komórkowe ! 
flickr, re-ality
Dzisiaj przedstawię rozwiązanie za pomocą którego będziecie mogli dzwonić na telefony stacjonarne oraz komórkowe całkowicie za darmo. Powiem także kilka słów o technologii Voip - czyli alternatywy dla zwykłej sieci telefonicznej.

Pierwszym sposobem, który swego czasu działał - a dzisiaj ma pewne problemy - to http://www.reklamofon.pl/ 
Jest to strona na której mogliśmy i być może za jakiś czas znowu będziemy mogli - dzwonić na telefony za darmo. Strona działała, jednak aktualnie nie ma żadnych sponsorów, którzy zdecydowaliby się pokryć koszt rozmów telefonicznych - tzn. nikt nie chce wykupić reklam. 

Kolejna strona, która działa - to https://www.otineo.com 

Po pierwsze, należy się zarejestrować na stronie. Po drugie trzeba aktywować swoje konto - w przypadku podania na starcie telefonu stacjonarnego będzie to bezpłatne (numer 0800) w przypadku telefonu komórkowego trzeba będzie jednorazowo zapłacić jak za połączenie na numer lokalny (stacjonarny 022 ).
Wszystko jest opisane na stronie https://www.otineo.com/pl/app/help
Po aktywacji konta, na start dostaniemy pierwsze tzw. "otinki" czyli symboliczną walutę za pomocą której możemy np. wykupić darmowe rozmowy telefoniczne na telefony stacjonarne i komórkowe a także np. doładowanie do telefonu czy bonus np. do empika o wartości 10zł lub gry i inne tego typu rzeczy....
Na start po aktywacji konta dostaniemy 20 otinek i to zależy od nas jak je wykorzystamy !
Jeżeli chcemy zwiększyć ilość posiadanych otienk - należy oglądać reklamy - po każdej z nich jest zadane krótkie pytanie (bardzo proste) jeżeli odpowiemy dobrze to uzyskamy dodatkowe otinki !

Teraz kilka słów o technologii VOIP - jest to taki telefon za pomocą którego łączymy się przez łącze internetowe. Dzięki temu nasze rozmowy mogą być wielokrotnie tańsze.
Jest to zestawienie z 2007r.
Aktualne ceny znajdziemy na danej stronie internetowej np. http://www.easycall.pl/ lub http://www.ipfon.pl/ itp...
Jakie są wady i zalety tego rozwiązania ? Do zalet można niewątpliwie zaliczyć to, że jest o wiele taniej, a czasami darmowo - jeżeli znajomy też jest w tej sieci. Ponadto mamy możliwość uzyskania nowego numeru telefonu - albo przeniesienia naszego starego np. z TP .
Teraz kilka wad - po pierwsze w przypadku braku prądu, nie będziemy w stanie do nikogo zadzwonić - na łączu TP jest to możliwe (to łącze telefoniczne). Kolejną wadą może być troszkę gorsza jakość połączeń - chociaż tutaj już się bardzo dużo poprawiło - zależy to od mikrofonu i od naszego łącza internetowego. Istnieje jednak możliwość bezpłatnego przetestowania takich usług.
Ostatnią rzeczą jest kwestia - niezależności - tzn. czy posiadamy bramkę VOIP , która umożliwia wykonywanie połączeń bez włączania komputera czy też nie. Cena zestawu z bramką VOIP może sięgnąć nawet ponad 150zł. Jednak jeżeli dużo dzwonimy - nie tylko poza granice kraju - to oszczędności powinniśmy uzyskać.

0 komentarze:

Prześlij komentarz