piątek, 19 marca 2010

Eksperymenty w domu, majsterkowanie, jak to zrobić w domu - DIY ! Jak to zrobić, jak to wykonać w domu ...

Jak to zrobić w domu - majsterkowanie w domu....

Chciałbym przedstawić kilka ciekawych stron i pomysłów na to co można zrobić w domu : od prostych domowych eksperymentów po rozbudowane konstrukcje. 

Pierwszą ciekawą stronką będzie http://www.myzlab.pl/ , na której znajduje się wiele ciekawych i pomysłowych konstrukcji do wykonania we własnym zakresie. Strona podzielona tematycznie na takie działy jak : elektryczność, magnetyzm, wysokie napięcie, elektronika, chemia czy pirotechnika ! 
Dowiesz się tutaj min. w jaki sposób zbudować nadajnik FM albo jak wykonywać płytki drukowane potrzebne do budowy układów elektronicznych. 


 Kolejna ciekawa strona znajduje się pod adresem http://www.jak-to-zrobic.pl/ 
Znajdziecie na niej wiele porad oraz ciekawych eksperymentów, które możecie wykonać w domu. Strona jest bardzo przystępna i opisuje min. w jaki sposób naładować akumulator do auta, jak zrobić mały wulkan, jak zawiązać krawat, jak pomagać przez internet, jak sprawdzić adres ip... czyli o wszystkim "jak to zrobić" ! 
 
Kolejna strona to raczej encyklopedia opisująca w jaki sposób dana rzecz działa - ale zawiera także szereg porad i wskazówek. Znajduje się ona pod adresem : http://jak.manipulant.pl/  a tematy to min. jak oszczędzać, jak zarabiać na blogu, jak przyśpieszyć czytanie, jak poradzić sobie ze stresem itp....Warto także zajrzeć na forum http://www.brainiac.pl/index.htm , gdzie znajdują się pomysły na "odjechane eksperymenty" a także komentarze do serialowej wersji brainiac - czyli wszystko o eksperymentowaniu ! 


A oto kilka ciekawych filmików : 


Jak zrobić czujnik ruchu : 


Jak zrobić rakietę : 


Eksperyment z mikrofalówką : 

1 komentarze:

Łukasz Więcek pisze...

Pozwolę sobie podrzucić linka do mojego nowego bloga o majsterkowaniu: http://myDIY.pl :)

Przy okazji chciałem podziękować za ten zbiór linków. O dwóch z wymienionych wyżej stron wcześniej nie słyszałem.

Pozdrawiam serdecznie!

Prześlij komentarz