wtorek, 16 marca 2010

Darmowy internet - przez płatne WIFI ! Jak za darmo korzystać z internetu w zabezpieczonych sieciach wifi ?

Darmowy internet z sieci wifi ....

Będzie tutaj mowa oczywiście o internecie, który otrzymujemy drogą bezprzewodową wifi. Czyli na przykład mamy laptopa idziemy na miasto i potrzebujemy skorzystać z internetu - a wokół nas laptop wykrywa dostępne sieci wifi - jednak są one zabezpieczone .... co w takim przypadku robić ?
Oczywiście wszystko będzie zgodne z prawem - jeżeli nie będziemy łamać hasła danej sieci oraz regulaminu, który zabroniłby posługiwanie się serwerami DNS. 
To właśnie dzięki DNS - będziemy w stanie obejść zabezpieczenia i bezpłatnie korzystać z dobrodziejstw internetu bezprzewodowego wifi. 
Co to jest serwer DNS ?

Tak w skrócie to opiera się to na przypisywaniu nazw numerom IP np. strona pececik.blogspot.com - posiada adres o numerze 209.85.135.191 - jest to adres jednocześnie do Google'a - ponieważ serwer (blogspot) należy do tej firmy. A więc gdy w przeglądarce wpiszemy np. 209.85.135.191 - pojawi się nam przeglądarka Google. 
Zaletą serwerów DNS jest właśnie to, że nie musimy pamiętać tych cyferek - a wystarczy tylko nazwa/adres - np. www.pececik.blogspot.com albo www.google.pl

Odpowiednia konfiguracja serwera DNS ...

Na starcie trzeba przygotować własny serwer DNS, za pomocą którego będziemy mogli łączyć się (przekierować pakiety)  z naszym punktem dostępowym wifi.
Najlepszym wyjściem byłoby gdybyś posiadał stały numer IP - gdyż lokalizacja utworzonego serwera będzie taka sama.
W przypadku osób korzystających z neostrady itp. (ze zmiennym numerem IP) zarejestrujmy się na stronie http://www.dyndns.com/.

 Po zarejestrowaniu i zalogowaniu się na konto klikamy na przycisk :My services oraz Add Host Services.
Następnie w polu Host name wpisujemy nazwę która będzie odpowiadała naszej domenie np. pececik - całość będzie wyglądać w ten sposób : pececik.dnydns.com
Następnie trzeba podać adres numeru IP, który aktualnie posiadamy (IP address) - z menu rozwijanego po prawej stronie. Gdy skończymy klikamy : create host !

Należy jednak posiadać własną domenę internetową, która troszkę może kosztować. Chodzi o to aby wysyłać zapytania do naszego serwera. Gdy mamy własną domenę to w niej trzeba utworzyć poddomenę np. domeną jest blogspot.com a poddomeną pececik.blogspot.com  - musi być ona wpisana jako alias. 
Jako hosta podajemy adres ip naszego komputera - lub tego z dnydns - jeżeli mamy dynamiczne IP.

Jest to nieco skomplikowane - ale wydaje mi się, że ci co będą chcieli skorzystać z tej opcji sobie poradzą.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

to opis nie dla laika troche prosciej a bedzie ok

Prześlij komentarz