środa, 10 marca 2010

Gry na dwóch - gry na 2 - podzielony ekran - split screen. Darmowe gry na dwóch na jednym komputerze !

Darmowe gry na dwóch na jednym komputerze !

Czyli coś rozrywkowego :P Przedstawię tutaj ciekawe gry komputerowe z możliwością grania razem ze znajomym - zdarza się sytuacja, że kolega przyjdzie do nas i nie ma w co razem pograć. Z pomocą przyjdzie ten właśnie artykuł - który przedstawi tylko kilka ciekawych tytułów. Oczywiście takich gier jest więcej - być może kiedyś zrobię część drugą i przedstawię kolejne pozycje. W gry można grać oczywiście na jednej klawiaturze - nie trzeba mieć żadnego pada i innego dodatkowego kontrolera. 

www.liero.org.pl/ Greybrow

Jest to gra bardzo podobna do wormsów. Poruszamy się małym robaczkiem i próbujemy zniszczyć przeciwnika. Do dyspozycji mamy masę różnego rodzaju broni - gra w czasie rzeczywistym a więc ruszamy się jednocześnie, a nie turowo jak to ma miejsce w np. Worms Armagedon.


download.chip.eu, JJsoftGames
Bardzo przyjemna gra nie tylko dla dzieci ! W grze może uczestniczyć do 4 graczy - każdy posiada unikatowy kolor pędzla. Cała zabawa polega na tym aby zamalować jak największy obszar na planszy. Ale uwaga ! Co jakiś czas na planszy pojawiają się dodatki np. spowolnienie przeciwnika, większy pędzel, bombardowanie planszy naszym kolorem itp... naprawdę przyjemna gra i wciągająca ! 


Naprawdę świetna gra dla 1 i 2 osób. W grze jedna osoba strzela z armatki a druga lata samolocikiem i niszczy palmy na naszej wyspie. Po czasie - jest zmiana. W 3 etapie obaj gracze sterują samolocikami i próbują jeden zniszczyć drugiego. Wygrywa ten, który uzyska więcej punktów. Należy uważać aby nie utonąć. Sterowanie jest proste - ogranicza się do kilku przycisków. Druga część gry to więcej dodatkowych misji - broni itp... Dodatkowo można grać ze znajomym na szereg różnego rodzaju misji itp... 

4. Little Fighter 2.5 - http://www.cda.pl/gry/little.php

 

Kolejna bardzo dobra pozycja. W grze wybieramy bohatera i walczymy z przeciwnikiem komputerowym albo z przyjacielem. Istnieje możliwość kooperacji - współpracy tzn. my z kolegą na komputer. W grze możemy walczyć na ringu oraz przechodzić różnego rodzaju misje. Każda z postaci ma unikatowe cechy i style ciosów. Np. jedna postać potrafi się leczyć, inna klonować a jeszcze inna teleportować czy zamrażać. 
Bardzo fajnie się gra we dwóch. Polecam ! 


 generally.rscsites.org, Hannu Räbinä, Jukka Räbinä

Tę grę chyba część osób zna. A jeżeli nie to warto poznać - zwłaszcza, że naprawdę wciąga. Jest to gra samochodowa - w której znajduje się masa ciekawie zrobionych tras. Mamy możliwość wyboru pojazdu jakim chcemy się ścigać z wielu różnych typów. 
Jak widać na screenie (chociaż mały :P) to gra jest miniaturową wersją zwykłych samochodówek. Widzimy całość z lotu ptaka - w przypadku gry wieloosobowej - ekran jest podzielony na dwóch tzn. split screen.
W grze musimy zwracać uwagę na takie cechy jak np. ogumienie czy zapas benzyny. Jeżeli nie zatrzymamy się w odpowiednim miejscu na postoju i nie natankujemy pojazdu to możemy nie przejechać trasy.
 Dobijając do bandy, czy innego rodzaju przeszkód - a także zderzając się z innymi pojazdami jesteśmy w stanie całkowicie zniszczyć nasz pojazd a tym samym stracić punkty w notowaniu i nie wygrać pucharu. 
 

Znana gra - czyli koło fortuny - odgadujemy hasło podając literki. 


Jest to ciekawa gra zręcznościowa z możliwością gry we dwie osoby przy jednym komputerze.
Gra oferuje wiele rodzaju broni - kreskówkowych - oraz masę rozgrywek ;) Przekonaj się sam i zagraj w tę ciekawą grę zręcznościową na dwóch ! 


 SCi / Eidos, cvr.pl 
Jest to świetna gierka na dwie osoby. W fighting force wybieramy jedną z czterech dostępnych postaci : 2 kobiety i 2 facetów i ruszamy do walki.
Jest to gra z wątkiem fabularnym i przerywnikami filmowymi, ponadto każda plansza jest inna i zawiera masę różnych rzeczy, które możemy użyć do ataku. Na przykład stojące auto - może posłużyć do wyrwania części i rzucania nim np. kołem czy silnikiem a także całym samochodem.
Każda z postaci ma własne kombosy, które są śmiertelną bronią przeciw przeciwnikom.
Jest to gra która była na sklepowych pułkach - czy jest jeszcze nie wiem, ale to najprawdopodobniej jest demo. Pomimo tego zapraszam do ściągnięcia.
Grafika ma już swoje lata, ale gra jest naprawdę grywalna. 
 
Źródło : http://nowypunktwidzenia.unl.pl/grynadwoch2.php 
Są to opisy zaczerpnięte po części z mojej starej strony :P

6 komentarze:

frezer pisze...

pamiętasz może grę dla 4 graczy co się tam było kulkami różnego koloru. i były tam rózne mini gry np. samochody co się jechało przez coraz węższe drogi, skakało się na spadochronach na platforme. za odpowiedz SERDECZNIE DZIĘKUJĘ

Przemo pisze...

Przykro mi, raczej nie kojarzę - ale zapowiada się ciekawie - więc jak będziesz znał tytuł to proszę o podanie :)

Gry na 2 pisze...

W sieci jest też kilka serwisów z grami online dla dwóch graczy, np. gryna2.pl

Anonimowy pisze...

nudne i słabe gry

Przemo pisze...

Co kto lubi ;)

Anonimowy pisze...

PEP

Prześlij komentarz