wtorek, 2 marca 2010

Zmiana nazwy komputera - zmiana nazwy systemu - zmiana nazwy procesora ! Znakowanie systemu - ręczne.Jak zmienić nazwę procesora we właściwościach mój komputer.

Trik na zmianę nazwy komputera, procesora czy użytkownika we właściwościach mój komputer. 


Jak na powyższym obrazku, gdy wejdziemy prawym klawiszem myszki na mój komputer >> właściwości - to możemy zobaczyć parametry naszego komputera. I tak przeważnie robią nasi znajomi aby sprawdzić na szybko jak mocny mamy sprzęt. Jednak te dane łatwo sfałszować i wpisać tam dowolny tekst ;) Jako nazwę procesora możemy dać np. core 35 duo z 20Ghz !!! Możemy także zmienić nazwę systemu operacyjnego itp... 

Oczywiście nie zmieni to zachowania naszego procesora - nie będzie on szybciej pracował - zmieni się tylko jego nazwa we właściwościach mojego komputera. Oznacza to tyle, że jak ktoś przeskanuje komputer np. Everestem to pokażą się prawdziwe informacje. 

Po pierwsze otwieramy rejestr (start/ uruchom i wpisujemy regedit ) znajdujemy gałąź : HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\Current Version\ i tam powinien pojawić się taki wpis jak : RegisteredOwner oraz RegisteredOrganization
Modyfikujemy te dane wpisując własne wartości *(klikamy 2 razy) - podajemy nazwę organizacji i na kogo jest system zarejestrowany. 
Istnieje tam więcej pól do modyfikacji np.
ProductName - zmiana nazwy systemu operacyjnego itp..

Microsoft sam na swojej stronie w dziale support - podaje w jaki sposób dokonać ręcznego znakowania systemu. 

Dzięki temu możemy zamiast loga Windows - dodać własne logo np. nasze zdjęcie ;)
Jeżeli jednak nie czujemy się mocni w te klocki - albo zależy nam na czasie - to istnieje program do zmiany tego typu - nazywa się CT OEM Logo Changer do pobrania na stronie :

0 komentarze:

Prześlij komentarz